26.01.2022
        | 
			 Сынып  | 
			
			 2 сынып. Мұғалім: Онгарбай Ж. Мектеп: Өзен ауылының жалпы білім беретін орта мектебі КММ  | 
		|||
| 
			 Пән  | 
			
			 Математика  | 
		|||
| 
			 Бөлімі:  | 
			
			 3А Бөлім. Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуы  | 
		|||
| 
			 Тақырыбы:  | 
			
			 Фигуралар салу  | 
		|||
| 
			 Мақсаты :  | 
			
			 2.3.1.1 бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір бірінен ажырату және атау/тіктөртбұрышты, шаршыны, тікбұрышты үшбұрышты мәнді белгілері бойынша анықтау 
  | 
		|||
| 
			 
  | 
			
			 
  | 
		|||
| 
			 Жоспарланған уақыты  | 
			
			 Оқытушының іс-әрекеті  | 
			
			 Оқушының іс- әрекеті  | 
			
			 Бағалау  | 
			
			 Ресурстар  | 
		
| 
			 Сабақтың басы  | 
			
			 Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылардың көңілін сабаққа аудару 
 Сабақтың тақырыбын хабарлау. Фигураларды салу Оларды атау 
 Сабақтың мақсатын айтылады. 
  | 
			
			 Оқушылар қайталап айтады  | 
			
			 Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады. Шарлар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі 
  | 
			
			 Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі.  | 
		
| 
			 Сабақтың ортасы  | 
			
			 №1. Аяқталмаған кеме үлгілерінің біреуін таңда. Суретті қалай аяқтау қажеттілгін досыңа түсіндір. 
 №2 кісінділерді өлше. Берілген кесіндіден 2см қысқа кесінділер сал. 
 6 см 4 см  | 
			
			 Дескриптор : Аяқталмаған кеме суретін таңдап Өздері аяқтап салды. Дескриптор: Берілген кеінділерді өлшеді. 4см 2см Кесінді сызды. 
  | 
			
			 Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады 
  | 
			
			 Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі.  | 
		
| 
			 Сергіту сәті 
  | 
			
			 
  | 
			
			 Балалар бойын жазқып сергіту сәтінде қимыдап ойнайды.  | 
			
			 
  | 
			
			 Көңілді әуен ойнатылады.  | 
		
| 
			 
 
 
 
  | 
			
			 №3 Суретке қара. Ол қандай фигуралардан құрастырылған? Суреттегі бұрыш түрлерін ата. Сүйір және доғал бұрышты сыз. 
 №4 Карточкалардағы сандарды кезекпен бос орындарға қойып, өрнектер құрастыр. Тиімді тәсілмен есепте. 
 №6 есептерді шығар. 
 
 Шешуі: 1). 28+12= 40 ұлдар 2). 40+28= 68 оқушы Жауабы: лагерьде барлығы 68 оқушы демалды. 
  | 
			
			 Дескриптор: Ол қандай фигуралардан құрастырылғанын атайды. Сүйір және доғал бұрышты сызды. 
 Дескриптор: Тиімді тәсілмен есептеп шығарды. 
 
 
 Дескриптор: Есепты оқыды. Оны талдап, шартын құрастырды. Шешуін шығарып, жауабын тапты. 
  | 
			
			 Шарлар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі 
  | 
			
			 Шарлардың суреттері  | 
		
| 
			 Сабақтың соңы  | 
			
			 Қорытынды кезеңі Фигуралардың түрлерін салу 
  | 
			
			 
  | 
			
			 
  | 
			
			 Шарлардың суреттері  | 
		
| 
			 Үйге тапсырма беру  | 
			
			 №5. 11 бет  | 
			
			 Балалар үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.  | 
			
			 
  | 
			
			 
  |