Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.3В Қозғалыс
|
Мектеп: «Өзен»ЖББОМ Мұғалім:Асылхан Сайра |
||||||||||||||||||
Күні: ___ |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы Topic: |
Адам қаңқасының құрылысы. Topic: LOCOMOTION SYSTEM |
||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары The aim of the lesson
|
8.1.6.1 тірек – қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттау |
||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары Lesson objectives
|
You will: learn the functions of locomotion system; learn the parts of the human skeleton. |
||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар Language objective
|
Оқушылар: Құпия сөз бен санды сәйкестендіріп, мағынасын ашады. Қаңқаның құрылысы мен қызметін ауызша сипаттай алады. Тірек –қимыл жүйесінің қызметі мен маңызын ауызша жазбаша сипаттай алады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: To use new terminology during the lesson bone - сүйек/ кость; cartilage - шеміршек/ хрящ; girdle - белдеу / пояс muscle - бұлшықет/ мыщца; pasta - макарон; pelvic girdle - жамбас белдеуі / тазовый пояс toprovide - қамтамасыз ету/ обеспечивать; toreassemble - қайта жинау/ собрать; red bone marrow қызыл сүйек кемігі/ красный костный мозг; rib - қабырға/ ребро; skeleton - қаңқа/ скелет; skull - бассүйек/ череп; shoulder girdle - иық белдеуі / плечевой пояс spinal cord - жұлын/ спинной мозг; spine - омыртқа/ позвоночник; sternum - төссүйек/ грудная кость; strength - беріктік/ прочность; toothpick - тіс тазалағыш/ зубочистка.
Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Сүйектер ........қамтамасыз етеді. … Сүйектер … қорғау … тірек … тіреу
|
||||||||||||||||||
Алдыңғы білім Previous learning
|
6-сыныпта «Жаратылыстану» курсынан оқушылар адамның сүйектерінің бөлімдерін және қозғалысты басқаратын бұлшықеттердің ролін, қозғалыстың тірі ағзаларға ортақ қасиет екенін, 7-сыныптан омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың қозғалыс мүшелерін, қозғалыстың жануарлар мен өсімдіктер үшін маңызын біледі. |
||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||
Сабақ қезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Оқыту көздері мен ресурстар |
|||||||||||||||||
Сабақтың басы Start |
|||||||||||||||||||
0-4 мин
|
-Hello, everybody! How are you? I think you are ready for our lesson. Let s start new lesson! Let s divide into two groups.
|
1 – 2 слайдтар 1-қосымша
|
|||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Main Part
|
|||||||||||||||||||
4-10 мин
|
Homework: terminology and answer 1. Why is it recommended to wash and iron bedclothes once a week? 2. Why do doctors suggest us to sleep in pajamas?Explain your answer. 3. What is not recommended during scabies disease? Warm-up activity:Құпия сөз 1,2, 3, 4, 5,6,7, 8, 9,10,11,12,13
S,K,O,E,L,T,E,N,E,S, B, O, N
11,12,13,9,10 Let,s start new lesson. Our topic: Locomotion system
|
2 - қосымша
|
|||||||||||||||||
11-27 мин |
How does our skeleton move? New terms: Key terms Bone - the hard and calcified connective tissue forming the skeleton of most vertebrates; Muscle - a body tissue that can contract and produce movement; Axial - situated in or on an imaginary line about which a body rotates; Appendicular - related to arms and legs.
The skeleton,is divided into two main parts: the appendicular skeleton and the axial skeleton. The axial skeleton consists of the skull, backbone, ribs, and sternum. The appendicular skeleton: consists of the bones of the arms and legs and the shoulder and pelvic girdles.Human locomotion system consists of bones and skeletal muscles
Work the book: ''Мағынаны тану'' Work in group: 1-тапсырма.Берілген қаңқа үлгісі бойынша сүйектердің атауын ағылшынша жазу. Дескриптор: Дескриптор: Қаңқа үлгісі бойынша сүйектердің аттарын ағылшынша дұрыс орналастыра алады.
2-тапсырма.Дайын қима қағаздарды пайдаланып адам қаңқасының қызметі бойынша оларға жататын сүйектерді ағылшын тілінде сөйлем құрап аттарын дұрыс орналастырады. Work in pairs Complete the table
|
3-қосымша 3-16 слайдтар
Parts of the human skeleton |
|||||||||||||||||
27-36 мин Assessment
|
Speaking Peer assessment |
|
|||||||||||||||||
Сабақтың соңы. End
|
|||||||||||||||||||
37-40 мин
Homework Үйге тапсырма |
Кері байланыс Reflection
How was the lesson? Was it clear?
Learn by heart the terms
|
17 слайд
|
|||||||||||||||||